SEVİYELER

JUNIOR (ÇOCUK)

Çocukların öğrenme hızı ve alışkanlıkları göz önüne alınarak hazırlanmış eğlenceli programlar içerir. Bu seviyede daha sosyalleştirmeye yönelik bir şekilde, şarkı söyleyerek ve puzzle'lar çözerek, öğrencilerin sınıfta aktif olmasını sağlayarak dersler işlenmektedir.

TEENS (LİSE)

Bu seviyede, artık ingilizce ile yavaş yavaş, ciddi ölçüde karşılaşmaya başlayan öğrencilerimize, bu zorlaşan yolda destek olunur. Dilbilgisi belirli bir seviyeye getirildikten sonra, günlük ingilizce'de etkili olmanın yolları, pratiğe ağırlık verilerek gösterilir.

ADULT (YETİŞKİN)

Starter

Dilbilgisi öğretimi az ancak dinleme ve konuşma ağırlıklı, sözcük öğretme ve İngilizce’yi sevdirme amaçlı seviyedir.

Elementary

Öğrenciler, temel İngilizce Dilbilgisi’ni ve 750-1000 kadar kelime öğrenerek iletişim kurmayı ve küçük cümlelerle kendilerini yazılı ve sözlü ifade etmeyi öğrenir.

Pre-Intermediate

Temel İngilizce seviyesinde öğrenilen bilgiler genişletilir. Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma becerileri geliştirilir. Öğrenci/Kursiyer belli konular hakkında ( kitap, film, müzik, resim v.s.) fikrini rahatlıkla ifade edebilir, yazılı özet yapabilir. İş görüşmeleri ve küçük yazışmalar yapabilir.

Intermediate

Bu seviyede öğrenciler karmaşık cümleler kurabilir, anlayabilir ve her konuda konuşabilir ve yazışmalar yapabilirler. Deyimler öğrenir, televizyon ve radyo programlarını anlayabilir, İngilizce gazete ve dergiler okuyabilir.

Upper-Intermediate

Orta seviyeyi bitirmiş ve ileri düzeyde İngilizce öğrenmek için düzenlenmiş bu seviyede; öğrenciler, ileri seviye dilbilgisi, kelime ve deyimleri öğrenirler. Dört dil becerisini (okuma, anlama, konuşma ve yazma) geliştirerek üst düzey konuşabilir ve resmi yazışmalar yapabilir.

Advanced

Üst düzey, bu seviyede öğrenilir. Bu seviyede kursiyerler, TOEFL, TOEIC, IELTS ve PROFICIENCY gibi Uluslararası sınavlara ve KPDS, ÜDS ve YDS gibi Ulusal sınavlara hazırlanırlar.

İletişim

Konuşma sanatının öneminin böylesine arttığı modern toplumda, ingilizcenin sadece teori kısmının öğretilmesi, kabul edilemezdir. Adadil İngilizcede teori'yi, büyük ölçüde pratik dersleriyle destekliyoruz.

Günümüz iş dünyası, bundan yıllar öncesine göre, yadsınamaz bir şekilde daha küreseldir. İşte bu küreselleşmeye uygun olarak, bünyemizde "iş" ingilizcesi, mesleki ingilizce de öğretilmektedir.

Yerel Sınavlar

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen ÜDS ve KPDS'nin yerine gelen YDS, ösym tarafından düzenlenmekte olup, devlet kurumlarına veya ulusal akademik kurumlara girişte aranılan bir numaralı sınavdır.

Proficiency, yani "yeterlilik" sınavı, her üniversitenin kendi bünyesinde uyguladığı bir sınav olup, üniversitelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fakat hemen hepsi, son yıllarda konuşma ve okumaya ağırlık vermeye başlamıştır.

Uluslararası Sınavlar

Cambridge English Language Assessment tarafından, teoriden çok pratiğe yönelik olarak yapılan, okuma ve konuşmaya önem veren bir upper-intermediate testtir.

TOEFL sınavı, dünyada en çok saygı duyulan İngilizce dili sınavıdır ve 130'dan fazla ülkede bulunan 9000'den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir.

TOEIC (Test Of English for International Communication) aynı zamanda TOEFL sınavını da uygulayan ETS(Educational Testing Service)'ın iş ingilizcesine yönelik testidir.

Akademik ve Genel olarak ikiye ayrılan IELTS, 1989 yılından beridir düzenlenmekte olup akademik branşı tüm dünyada çoğu kurumda kabul edilirken, genel branşı bazı ülkere göçmenlik için zorunludur.